Du er her: AU  Medarbejdere Fakulteter  Health Organisation Mødefora og referater Fakultetssamarbejdsudvalg

Fakultetssamarbejdsudvalget ved Health (FSU)

Ledelsesrepræsentanter

  • Dekan Lars Bo Nielsen (formand)
  • Thomas G. Jensen
  • Kristjar Skajaa
  • Christian Lindholst
  • Nikolaj Harbjerg

Medarbejderrepræsentanter:

Repræsentant: Helle H. Damkier (FAS); hd@biomed.au.dk (Næstformand)
Suppleant: Frederik Dagnæs Hansen (Dyrlæge, DJØF); fdh@biomed.au.dk 

Repræsentant: Inger Merete S. Paulsen (dbio); imsp@ana.au.dk
Suppleant: Marit Nyholm (dbio); marit.nielsen@clin.au.dk

Repræsentant: Bertha B. Mortensen (DLF/HK-laborant); bpb@biomed.au.dk 
Suppleant: Bettina Grumsen (DLF/HK-laborant); bwg@biomed.au.dk 

Repræsentant: Lone Handberg Sørensen (kommunikation og sprog); lhs@clin.au.dk    
Suppleant:

Repræsentant: Søren Dam (HK-kontor); sdam@au.dk
Suppleant:

Repræsentant: Pernille Kiss Hansen; pkh@ph.au.dk
Suppleant: Laila Kerney; lk@forens.au.dk 

Repræsentant: Nini Nørgaard (YL); nini.kyvsgaard@clin.au.dk
Suppleant: Sebastian Udholm; udholm@clin.au.dk

Repræsentant: Steffen Junker (DM); sjunker@biomed.au.dk 
Suppleant: Frederik Dagnæs Hansen (Dyrlæge, DJØF); fdh@biomed.au.dk  

Repræsentant: Jens Heidmann (DTF-tandlæger); heidmann@dent.au.dk    
Suppleant: Lars Schropp (DTF-tandlæger); lars.schropp@dent.au.dk 

Repræsentant: Karoline Engsig-Karup (DM/DJØF); kek@au.dk
Suppleant: Mia Schou Johansen (DM/DJØF): mia.johansen@au.dk

Referater

6646 / i30