Du er her: AU  Medarbejdere Fakulteter  Health Organisation Health i tal

Health i tal

Health i tal præsenterer væsentlige nøgletal for fakultetet, institutter og CESU som en fælles referenceramme for oplysninger om bl.a. ph.d., publikationer, studerende, økonomi og HR.

Health

Generelt

20132014201520162017
Antal ECTS optjent på Summer University255205360420
Spin out-virksomheder20012
Anmeldte opfindelser2923233329
Patentansøgninger1295137
Medarbejdernes trivsel (Psykisk APV) (%-del der er tilfredse eller meget tilfredse)8888
Andel ph.d.´er i beskæftigelse 4-9 mdr. efter endt uddannelse (%)939595
Indtægter på efter- og videreuddannelse (mio. kr.)4,84,84,86,9

Økonomi

20132014201520162017
Tiltrækning af eksterne forskningsmidler (mio. kr.)335,2262,2418,5286,6439,1
Ekstern forskningsfinansiering - forbrugte midler (mio.kr.)338327339,1328,7326,3

Studerende

20132014201520162017
STÅ-Produktion3.220,83.319,03.231,33.716,43.540,0
STÅ pr. VIP årsværk6,16,15,86,45,7
Antal optagne BA- og KA-studerende1.4941.4429741.4021.449
Antal færdiguddannede BA- og KA-studerende1.1391.1011.0481.2151.227
Antal nyoptagne full-degree studerende1351069111793
Antal indrejsende udvekslingsstuderende1417153581
Antal udrejsende udvekslingsstuderende715237351
Kandidatstuderendes ledighed 4-19 mdr. efter endt uddannelse (%)22.2
Studerendes tilfredshed (%-del der er tilfredse eller meget tilfredse)9092  92  

HR

20132014201520162017
VIP-Årsværk (VIP og DVIP, ekskl. ph.d.-stud.)525,5548,1555,9 580,3 615,2
VIP-ansatte (VIP og DVIP)1.0741.146 1.186 1.280 1.343
VIP-ansatte uden forskning (personer)10290  97   90 94
VIP-årsværk uden forskning (årsværk)3426 31 33 33
TAP-årsværk521,9677,4 694,9 684,45 669,53
Samlet årsværk1.047,41.225,5 1.250,8 1.264,8 1284,73
Professorer177184 199 197 204

Ph.d.-skolen

20132014201520162017
Antal indskrevne ph.d.-studerende pr. 1. januar 639 632 643 629 623
Antal nyindskrevne ph.d.-studerende i kalenderåret 203 166 164 172 147
Antal nyindskrevne ph.d.-studerende med udenlandsk statsborgerskab 36 24 22 30 19
Antal godkendte ph.d.-afhandlinger i kalenderåret 138 170 151 168 166
Antal ph.d.-studerende optaget på basis af bachelorgrad 19 18 20 21 19
Antal udskrevne uden opnået ph.d.-grad (drop-out) 55 11 15 515
Gennemførselstid - ph.d. (effektiv studietid) 3,3 3,1 3,4 3,3 3,4

Publikationer

20132014201520162017
Antal forskningspublikationer  2.822   2.790 2.838 3.047 3.462
Antal formidlingspublikationer 188 188 164 155 184
Antal undervisningspublikationer3628335245
Antal peer-reviewed artikler2.0502.0652.0922.2252.811
Peer-reviewed artikler pr. VIP årsværk3,93,83,83,84,5
Article Influence Score, 0 < AIS ≤ 1777705784725966
Article Influence Score, 1 < AIS ≤ 2591690677762930
Article Influence Score, 2 < AIS ≤ 5243224232248329
Article Influence Score, 5 < AIS ≤ 103346608999
Article Influence Score, 10 < AIS2020403847
Article Influence Score, uden AIS367379346359438

Biomedicin

Generelt

20132014201520162017
Antal ECTS optjent på Summer University00135
Spin out-virksomheder1011
Anmeldte opfindelser81491815
Patentansøgninger23265
Medarbejdernes trivsel (Psykisk APV) (%-del der er tilfredse eller meget tilfredse)
Andel ph.d.'er i beskæftigelse 4-9 mdr. efter endt uddannelse (%)
Indtægter på efter- og videreuddannelse (mio. kr.)0

Økonomi

20132014201520162017
Tiltrækning af eksterne forskningsmidler (mio. kr.)87,892,7153,2133,9213,2
Ekstern forskningsfinansiering - forbrugte midler (mio.kr.)127,8111,2135,2117,7120,8

Studerende

20132014201520162017
STÅ-Produktion997,01.016,01.019,31.050,0989
STÅ pr. VIP årsværk6,26,46,66,55,9
Antal optagne BA- og KA-studerende477466460472461
Antal færdiguddannede BA- og KA-studerende409404347440366
Antal nyoptagne full-degree studerende5933354441
Antal indrejsende udvekslingsstuderende12000
Antal udrejsende udvekslingsstuderende378190
STÅ-Kandidat i medicin35,73636,24650
STÅ-Bachelor i medicin912,5933928,7953898
STÅ-Bachelor i molekylær medicin48,84753,85040,2
STÅ-Kandidat i optometri  0,6  10
Optaget-Bachelor i medicin477466460472461
Færdig-Bachelor i medicin409404347440366
Studerende optaget på Bachelor med anden nationalitet end dansk (full-degree)5933354441
Studerende optaget på Kandidat med anden nationalitet end dansk (full-degree)00000
Studerende optaget på Prof.bacheloruddannelse med anden nationalitet end dansk00000
Kandidatstuderendes ledighed 4-19 mdr. efter endt uddannelse (%)
Studerendes tilfredshed (%-del der er tilfredse eller meget tilfredse)

HR

20132014201520162017
VIP-Årsværk (VIP og DVIP, ekskl. ph.d.-stud.)161,9159,1153,6161,5167,79
VIP-ansatte (VIP og DVIP)191205215224230
VIP-ansatte uden forskning (personer)10000
VIP-årsværk uden forskning (årsværk)10000
TAP-årsværk157,5150,5146143,97138,5
Samlet årsværk319,4309,6299,6305,5306,29
Professorer3933323431

Ph.d.-skolen

20132014201520162017
Antal indskrevne ph.d.-studerende pr. 1. januar10284838773
Antal nyindskrevne ph.d.-studerende i kalenderåret3911191925
Antal nyindskrevne ph.d.-studerende med udenlandsk statsborgerskab123286
Antal godkendte ph.d.-afhandlinger i kalenderåret2434172225
Antal ph.d.-studerende optaget på basis af bachelorgrad93746
Antal udskrevne uden opnået ph.d.-grad (drop-out)94122
Gennemførselstid - ph.d. (effektiv studietid)3,13,23,63,63,5

Publikationer

20132014201520162017
Antal forskningspublikationer474378410385397
Antal formidlingspublikationer12411811
Antal undervisningspublikationer364194
Antal peer-reviewed artikler399299337324351
Peer-reviewed artikler pr. VIP årsværk2,51,92,22,02,09
Article Influence Score, 0 < AIS ≤ 192721058890
Article Influence Score, 1 < AIS ≤ 2154125145150156
Article Influence Score, 2 < AIS ≤ 55646344242
Article Influence Score, 5 < AIS ≤ 10815121124
Article Influence Score, 10 < AIS821046
Article Influence Score, uden AIS7839382933

Folkesundhed

Generelt

20132014201520162017
Antal ECTS optjent på Summer University100800
Spin out-virksomheder0000
Anmeldte opfindelser3110
Patentansøgninger21000
Medarbejdernes trivsel (Psykisk APV) (%-del der er tilfredse eller meget tilfredse)
Andel ph.d.´er i beskæftigelse 4-9 mdr. efter endt uddannelse (%)
Indtægter på efter- og videreuddannelse (mio. kr.)222,44,9

Økonomi

20132014201520162017
Tiltrækning af eksterne forskningsmidler (mio. kr.)39,623,527,526,826,7
Ekstern forskningsfinansiering - forbrugte midler (mio.kr.)37,537,732,335,630,1

Studerende

20132014201520162017
STÅ-Produktion731813,1892,1926936
STÅ pr. VIP årsværk8,89,511,711,810,6
Antal optagne BA- og KA-studerende355326338375368
Antal færdiguddannede BA- og KA-studerende194303237335289
Antal nyoptagne full-degree studerende961088
Antal indrejsende udvekslingsstuderende10021
Antal udrejsende udvekslingsstuderende3412249
STÅ-Kandidat i medicin62,56463,38088
STÅ-Bachelor i medicin137,5139134,4138136
STÅ-Bachelor i folkesundhedsvidenskab125124,7126130133
STÅ-Kandidat i folkesundhedsvidenskab27,2456364
STÅ-Bachelor i idræt187202207204200
STÅ-Bachelortilvalg i idræt1014,4030
STÅ-Kandidat i idræt4651,8769989
STÅ-Kandidat i sygepleje110132,51429981
STÅ-Sundhedsfaglig kandidat5357,556,5105145
STÅ-Deltidsuddannelser i sundhedsvidenskab37,20
STÅ-Kandidat i optometri4,750
Optaget-Bachelor i Folkesundhedsvidenskab545154  5252
Optaget-Kandidat i Folkesundhedsvidenskab3633283945
Optaget-Bachelor i Idræt8079787877
Optaget-Kandidat i Idræt6854546456
Optaget-Kandidat i sygepleje8776778890
Optaget-Sundhedsfaglig kandidat3033475448
Færdig-Bachelor i Folkesundhedsvidenskab4035314637
Færdig-Kandidat i Folkesundhedsvidenskab033545
Færdig-Bachelor i Idræt6269748855
Færdig-Kandidat i Idræt3332316763
Færdig-Kandidat i sygepleje3658776156
Færdig-Sundhedsfaglig kandidat2334213842
Studerende optaget på Bachelor med anden nationalitet end dansk22123
Studerende optaget på Kandidat med anden nationalitet end dansk74965
Studerende optaget på Prof.bacheloruddannelse med anden nationalitet end dansk00000
Kandidatstuderendes ledighed 4-19 mdr. efter endt uddannelse (%)
Studerendes tilfredshed (%-del der er tilfredse eller meget tilfredse)

HR

20132014201520162017
VIP-Årsværk (VIP og DVIP, ekskl. ph.d.-stud.)82,985,376,278,3288,15
VIP-ansatte (VIP og DVIP)166128126139156
VIP-ansatte uden forskning (personer)56558
VIP-årsværk uden forskning (årsværk)56556,9
TAP-årsværk3734,130,731,1432,5
Samlet årsværk119,9119,4106,9109,5120,65
Professorer1620202019

Ph.d.-skolen

20132014201520162017
Antal indskrevne ph.d.-studerende pr. 1. januar89889310396
Antal nyindskrevne ph.d.-studerende i kalenderåret3322302827
Antal nyindskrevne ph.d.-studerende med udenlandsk statsborgerskab61241
Antal godkendte ph.d.-afhandlinger i kalenderåret1823212030
Antal ph.d.-studerende optaget på basis af bachelorgrad15361
Antal udskrevne uden opnået ph.d.-grad (drop-out)81223
Gennemførselstid - ph.d. (effektiv studietid)3,53,23,23,13,3

Publikationer

20132014201520162017
Antal forskningspublikationer562593633513557
Antal formidlingspublikationer5150522754
Antal undervisningspublikationer11913911
Antal peer-reviewed artikler443459465396462
Peer-reviewed artikler pr. VIP årsværk5,35,46,15,15,2
Article Influence Score, 0 < AIS ≤ 1165137158139163
Article Influence Score, 1 < AIS ≤ 2128168171132135
Article Influence Score, 2 < AIS ≤ 55946504154
Article Influence Score, 5 < AIS ≤ 1051191113
Article Influence Score, 10 < AIS2681515
Article Influence Score, uden AIS8093785982

Klinisk Medicin

Generelt

20132014201520162017
Antal ECTS optjent på Summer University15590260180
Spin out-virksomheder1001
Anmeldte opfindelser2211131414
Patentansøgninger85373
Medarbejdernes trivsel (Psykisk APV) (%-del der er tilfredse eller meget tilfredse)
Andel ph.d.´er i beskæftigelse 4-9 mdr. efter endt uddannelse (%)
Indtægter på efter- og videreuddannelse (mio. kr.)

Økonomi

20132014201520162017
Tiltrækning af eksterne forskningsmidler (mio. kr.)148,1115,2225,2112,2185,1
Ekstern forskningsfinansiering - forbrugte midler (mio.kr.)138,8134,8138,8141,1158,7

Studerende

20132014201520162017
STÅ-Produktion959969,2984,512141241
STÅ pr. VIP årsværk4,14,03,94,54,3
Antal optagne BA- og KA-studerende407437357430401
Antal færdiguddannede BA- og KA-studerende312290258337395
Antal nyoptagne full-degree studerende5443284628
Antal indrejsende udvekslingsstuderende01582975
Antal udrejsende udvekslingsstuderende0033026
STÅ-Kandidat i medicin768781777,59881080
STÅ-Kandidat i molekylær medicin4149,251,5660
STÅ-Bachelor i medicin150139146,6150148
STÅ-Kandidat i optometri8,91013
Optaget-Kandidat i medicin381383343423388
Optaget-Kandidat i optometri1514713
Optaget-Bachelor i medicin146,60
Færdig-Kandidat i medicin249262258337385
Studerende optaget på Bachelor med anden nationalitet end dansk00000
Studerende optaget på Kandidat med anden nationalitet end dansk5443284628
Studerende optaget på Prof.bacheloruddannelse med anden nationalitet end dansk00000
Kandidatstuderendes ledighed 4-19 mdr. efter endt uddannelse (%)
Studerendes tilfredshed (%-del der er tilfredse eller meget tilfredse)

HR

20132014201520162017
VIP-Årsværk (VIP og DVIP, ekskl. ph.d.-stud.)236,3239,4252,4269,68285,41
VIP-ansatte (VIP og DVIP)602618643735765
VIP-ansatte uden forskning (personer)00000
VIP-årsværk uden forskning (årsværk)00000
TAP-årsværk120,4121,2129,7125,55122,1
Samlet årsværk356,7360,6382,1395,2407,5
Professorer111119136132143

Ph.d.-skolen

20132014201520162017
Antal indskrevne ph.d.-studerende pr. 1. januar429441441418427
Antal nyindskrevne ph.d.-studerende i kalenderåret12812610811990
Antal nyindskrevne ph.d.-studerende med udenlandsk statsborgerskab1520171510
Antal godkendte ph.d.-afhandlinger i kalenderåret91110108119107
Antal ph.d.-studerende optaget på basis af bachelorgrad8891111
Antal udskrevne uden opnået ph.d.-grad (drop-out)3669110
Gennemførselstid - ph.d. (effektiv studietid)3,13,13,443,4

Publikationer

20132014201520162017
Antal forskningspublikationer2.1062.1582.0992.2872.698
Antal formidlingspublikationer131133103113110
Antal undervisningspublikationer1917132527
Antal peer-reviewed artikler1.5241.5981.5741.7302.218
Peer-reviewed artikler pr. VIP årsværk6,46,76,26,47,7
Article Influence Score, 0 < AIS ≤ 1612565612560768
Article Influence Score, 1 < AIS ≤ 2427526492585746
Article Influence Score, 2 < AIS ≤ 5172166180196265
Article Influence Score, 5 < AIS ≤ 102632457068
Article Influence Score, 10 < AIS1315282327
Article Influence Score, uden AIS254294257298345

Odontologi og Oral Sundhed

Generelt

20132014201520162017
Antal ECTS optjent på Summer University000
Spin out-virksomheder0000
Anmeldte opfindelser30100
Patentansøgninger10000
Medarbejdernes trivsel (Psykisk APV) (%-del der er tilfredse eller meget tilfredse)
Andel ph.d.´er i beskæftigelse 4-9 mdr. efter endt uddannelse (%)
Indtægter på efter- og videreuddannelse (mio. kr.)2,42

Økonomi

20132014201520162017
Tiltrækning af eksterne forskningsmidler (mio. kr.)1,7  3,15,14,80,8
Ekstern forskningsfinansiering - forbrugte midler (mio.kr.)2,721,43,02,9

Studerende

20132014201520162017
STÅ-Produktion507493,7507,2492,4495
STÅ pr. VIP årsværk19,19,69,39,48,8
Antal optagne BA- og KA-studerende255213210125132
Antal færdiguddannede BA- og KA-studerende224104206103168
Antal nyoptagne full-degree studerende1324181916
Antal indrejsende udvekslingsstuderende12745
Antal udrejsende udvekslingsstuderende1406
STÅ-Bachelor i odontologi183177,9183175172
STÅ-Kandidat i odontologi104102,6113105105
STÅ-Tandpleje, professionsbachelor196190,4186187,3193
STÅ-Tandplejer, kort videregående30000
STÅ-Klinisk tandtekniker, kort videregående2122,825,225,125
ÅE-Klinikassistenter, grundforløb557369,35640
ÅE-Klinikassistenter, hovedforløb232020,517,521
ÅE-Laboratorietekniker10
Optaget-Bachelor i Odontologi7372697179
Optaget-Kandidat i Odontologi10552535453
Optaget-Tandpleje, Prof. Bachelor7777767775
Optaget-Klinisk Tandteknik - Kort videregående1212121312
Færdig-Bachelor i Odontologi10555555353
Færdig-Kandidat i Odontologi5549635045
Færdig-Tandpleje, Prof. Bachelor6466566057
Færdig-Klinisk Tandteknik - kort videregående119131213
Studerende optaget på Bachelor med anden nationalitet end dansk2108109
Studerende optaget på Kandidat med anden nationalitet end dansk64143
Studerende optaget på Prof.bacheloruddannelsen med anden nationalitet end dansk510954
Kandidatstuderendes ledighed 4-19 mdr. efter endt uddannelse (%)
Studerendes tilfredshed (%-del der er tilfredse eller meget tilfredse)89  

HR

20132014201520162017
VIP-Årsværk (VIP og DVIP, ekskl. ph.d.-stud.)26,651,354,752,5756,26
VIP-ansatte (VIP og DVIP)43124140122133
VIP-ansatte uden forskning (personer)8784928586
VIP-årsværk uden forskning (årsværk)26,125,826,427,5626,16
TAP-årsværk144,3134,4132,1129,41121,79
Samlet årsværk170,9185,7186,8182,0178,05
Professorer99888

Ph.d.-skolen

20132014201520162017
Antal indskrevne ph.d.-studerende pr. 1. januar161516913
Antal nyindskrevne ph.d.-studerende i kalenderåret34343
Antal nyindskrevne ph.d.-studerende med udenlandsk statsborgerskab30132
Antal godkendte ph.d.-afhandlinger i kalenderåret13361
Antal ph.d.-studerende optaget på basis af bachelorgrad40001
Antal udskrevne uden opnået ph.d.-grad (drop-out)20200
Gennemførselstid - ph.d. (effektiv studietid)2,82,233,73,3

Publikationer

20132014201520162017
Antal forskningspublikationer179135166125186
Antal formidlingspublikationer8312718
Antal undervisningspublikationer341317
Antal peer-reviewed artikler1258710091111
Peer-reviewed artikler pr. VIP årsværk4,71,71,81,72,0
Article Influence Score, 0 < AIS ≤ 15750445466
Article Influence Score, 1 < AIS ≤ 22115181320
Article Influence Score, 2 < AIS ≤ 510422
Article Influence Score, 5 < AIS ≤ 1000000
Article Influence Score, 10 < AIS00000
Article Influence Score, uden AIS2522352224

Retsmedicin

Generelt

20132014201520162017
Antal ECTS optjent på Summer University000
Spin out-virksomheder0000
Anmeldte opfindelser0100
Patentansøgninger0000
Medarbejdernes trivsel (Psykisk APV) (%-del der er tilfredse eller meget tilfredse)
Andel ph.d.'er i beskæftigelse 4-9 mdr. efter endt uddannelse (%)
Indtægter på efter- og videreuddannelse (mio. kr.)0

Økonomi

20132014201520162017
Tiltrækning af eksterne forskningsmidler (mio. kr.)1,35,81,61,20,9
Ekstern forskningsfinansiering - forbrugte midler (mio.kr.)3,61,11,73,32,6

Studerende

20132014201520162017
STÅ-Produktion26,82727,13438
STÅ pr. VIP årsværk3,93,12,83,64,0
Antal optagne BA- og KA-studerende030
Antal færdiguddannede BA- og KA-studerende0000
Antal nyoptagne full-degree studerende0000
Antal indrejsende udvekslingsstuderende0000
Antal udrejsende udvekslingsstuderende0000
STÅ-Kandidat i medicin26,82727,13438
Studerende optaget på Bachelor med anden nationalitet end dansk000
Studerende optaget på Kandidat med anden nationalitet end dansk000
Studerende optaget på Prof.bacheloruddannelsen med anden nationalitet end dansk000
Kandidatstuderendes ledighed 4-19 mdr. efter endt uddannelse (%)
Studerendes tilfredshed (%-del der er tilfredse eller meget tilfredse)

HR

20132014201520162017
VIP-Årsværk (VIP og DVIP, ekskl. ph.d.-stud.)6,98,69,69,359,4
VIP-ansatte (VIP og DVIP)89121111
VIP-ansatte uden forskning (personer)00000
VIP-årsværk uden forskning (årsværk)00000
TAP-årsværk48,441,640,539,0945,32
Samlet årsværk55,350,250,148,454,72
Professorer22222

Ph.d.-skolen

20132014201520162017
Antal indskrevne ph.d.-studerende pr. 1. januar346910
Antal nyindskrevne ph.d.-studerende i kalenderåret03322
Antal nyindskrevne ph.d.-studerende med udenlandsk statsborgerskab00000
Antal godkendte ph.d.-afhandlinger i kalenderåret10103
Antal ph.d.-studerende optaget på basis af bachelorgrad02100
Antal udskrevne uden opnået ph.d.-grad (drop-out)00000
Gennemførselstid - ph.d. (effektiv studietid)3,22,904,4

Publikationer

20132014201520162017
Antal forskningspublikationer2220223734
Antal formidlingspublikationer73132
Antal undervisningspublikationer20011
Antal peer-reviewed artikler1917122222
Peer-reviewed artikler pr. VIP årsværk2,82,01,32,42,3
Article Influence Score, 0 < AIS ≤ 111116106
Article Influence Score, 1 < AIS ≤ 242477
Article Influence Score, 2 < AIS ≤ 501012
Article Influence Score, 5 < AIS ≤ 1000001
Article Influence Score, 10 < AIS00001
Article Influence Score, uden AIS03245

CESU

Generelt

20132014201520162017
Antal ECTS optjent på Summer University00
Spin out-virksomheder000
Anmeldte opfindelser000
Patentansøgninger000
Medarbejdernes trivsel (Psykisk APV) (%-del der er tilfredse eller meget tilfredse)
Andel ph.d.´er i beskæftigelse 4-9 mdr. efter endt uddannelse (%)
Indtægter på efter- og videreuddannelse (mio. kr.)0

Økonomi

20132014201520162017
Tiltrækning af eksterne forskningsmidler (mio. kr.)2,40,60,43
Ekstern forskningsfinansiering - forbrugte midler (mio.kr.)2,85,52,4

Studerende

20132014201520162017
STÅ-Produktion00
STÅ pr. VIP00
Antal optagne BA- og KA-studerende00
Antal færdiguddannede BA- og KA-studerende00
Antal nyoptagne full-degree studerende00
Antal indrejsende udvekslingsstuderende00
Antal udrejsende udvekslingsstuderende00
Kandidatstuderendes ledighed 4-19 mdr. efter endt uddannelse (%)
Studerendes tilfredshed (%-del der er tilfredse eller meget tilfredse)

HR

20132014201520162017
VIP-Årsværk (VIP og DVIP, ekskl. ph.d.-stud.)10,68,96,797,65
VIP-ansatte (VIP og DVIP)62494647
VIP-ansatte uden forskning (personer)0000
VIP-årsværk uden forskning (årsværk)0000
TAP-årsværk3,95,19,066
Samlet årsværk014,51415,913,65
Professorer0000

Ph.d.-skolen

20132014201520162017
Antal indskrevne ph.d.-studerende pr. 1. januar0433
Antal nyindskrevne ph.d.-studerende i kalenderåret0100
Antal nyindskrevne ph.d.-studerende med udenlandsk statsborgerskab0000
Antal godkendte ph.d.-afhandlinger i kalenderåret0111
Antal ph.d.-studerende optaget på basis af bachelorgrad0000
Antal udskrevne uden opnået ph.d.-grad (drop-out)0000
Gennemførselstid - ph.d. (effektiv studietid)003,53,3

Publikationer

20132014201520162017
Antal forskningspublikationer34424331
Antal formidlingspublikationer61064
Antal undervisningspublikationer0202
Antal peer-reviewed artikler11181617
Peer-reviewed artikler pr. VIP årsværk1,02,02,4
Article Influence Score, 0 < AIS ≤ 14557
Article Influence Score, 1 < AIS ≤ 21343
Article Influence Score, 2 < AIS ≤ 50021
Article Influence Score, 5 < AIS ≤ 100000
Article Influence Score, 10 < AIS0000
Article Influence Score, uden AIS6956

Kontakt

PURE fejl
PURE serveren er i øjeblikket ikke tilgængelig.

Bemærkninger til data

Vedrørende IOOS:
De tidligere data for IO og SKT er lagt sammen i denne opgørelse

Vedrørende HR:
Antal VIP ansatte og VIP årsværk er beregnet som VIP, DVIP og VIP ansatte uden forskning

12419 / i30